לדף הראשי

אומנות הניהול

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

שעות עבודה גמישות

מושג שעות העבודה הגמישות פותח באירופה כדי להתגבר על העומס בתחבורה הציבורית בשעות של תחילת וסיום יום העבודה. שעות העבודה הגמישות אפשרו לעובדים לצאת מבתיהם וממשרדיהם בשעות לא עמוסות. יתרון נוסף של יום העבודה הגמיש הוא שהעובד יכול לשפר את סידורי הטיפול בילדיו, טיפול בבני משפחה חולים ועוד. ישנם גם יתרונות תיפעוליים עבור המעסיקים.

הזדמנויות ליישום

עומס תחבורתי, מסעדות צפופות ומתקני שירותים עמוסים אחרים יכולים להיפתר על-ידי שימוש בשעות עבודה גמישות. עובדים הנקרעים בין צרכי מקום העבודה, טיפול רפואי, טיפול בילדים ובבני משפחה חולים, וכו', יכולים להפיק ממנו תועלת. והיתרון עבור המעסיקים הוא בצמצום ההעדרויות והאיחורים הנגרמים עקב בעיות אישיות של העובדים. ניתן ליישם את שעות העבודה הגמישות באופן כלל-ארגוני או מחלקתי, בהתאם למספר העובדים בעלי דרישות זמן מיוחדות.

דוגמה

הדס ורון מרציאנו עובדים שניהם. שני ילדיהם, בגילאי שנה וחצי ושלוש שנים, זקוקים להשגחה. השכנה מסכימה להשגיח על הילדים במשך חמש שעות באומרה, "זה המקסימום שאני יכולה לעשות." הדס ורון מתכננים את יום העבודה שלהם עם מעסיקיהם. הדס יוצאת מהבית ב10- בבוקר ומסיימת את עבודתה ב6- אחה"צ, בעוד שרון עובד מ7- בבוקר עד 3 אחה"צ. הסידור פועל היטב, למעט מקרי חירום. כאשר השכנה אינה יכולה לעזור, להדס יש חברה שאינה עובדת המוכנה להשגיח על הילדים במקרים מיוחדים.

איך ליישם

לשיטת שעות העבודה הגמישות יש יתרונות משמעותיים כאשר מצליחים להימנע מחסרונותיה. היא אינה יכולה לפתור בעיות אצל כל העובדים והחברות. מומלץ שמעסיקים שאינם חייבים להנהיג שעות עבודה גמישות ישקלו את הצדדים השליליים. יש מעסיקים המנהיגים את שעות העבודה הגמישות רק משום שזה אופנתי ולאחר מכן מתחרטים על העומס המנהלתי שנגרם להם עקב כך.

רשימת הביקורת הבאה מזהה את היתרונות והחסרונות:

קשיים לעובד

() שינוי מגבוה עלול לגרום להתנגדות לשינוי שעות העבודה עקב סיבות אישיות, לרבות הפרעה בשגרות מבוססות.

() לא תמיד סדר היום המתאים למעסיק מתאים גם לדרישות העובד.

() קבוצת עבודה עשוייה לאבד את אחדותה כאשר כל עובד עובד לפי לוח-זמנים שונה, וההמשכיות נפגמת כאשר אין חפיפה בין עובדים המתחילים לעבוד בשעות שונות ומאבדים את הקשר עם שאר חברי הצוות והממונה.

תועלות לעובד

() שעות עבודה גמישות יכולות לשפר את איכות חיי העבודה של הפרט, להקל על העומס בנסיעות לעבודה וממנה, לפנות מתקני שירותים כמו מסעדות, ולהשתלב טוב יותר עם פעילויות פרטיות אחרות.

() ניתן לתכנן טוב יותר את סדר היום המשפחתי.

קשיים למעסיק

() ניהול רישום שעות העבודה, כמות העבודה שהתבצעה וכו' הופכים למסובכים יותר.

() עלולות להתעורר מחלוקות בקרב העובדים בנוגע לשעות עבודה מועדפות.

() דפוסים בלתי-קבועים של שעות עבודה מסבכים את סדר העבודה ועלולות להתעורר בעיות מהצורך בפיקוח על פעילות העובדים במשך שעות ארוכות יותר, עובדה העלולה לגרום לעומס יתר על המנהלים או לכפות מצב של ממלאי מקום, כמו למשל עובד בלתי-מנוסה המחליף עובד בכיר.

תועלות למעסיק

() שעות פעילות ארוכות יותר עשויות לפתור בעיות תיזמון ותיפעול מסוימות ולהוביל לפריון גדול יותר.

() ניתן לצמצם את ההעדרויות מהעבודה ואת האיחורים.

() במקרים מסוימים המוראל ויחסי העובדים-מעבידים משתפרים כתוצאה מתיכנון משותף של לוח-זמנים גמיש.

() יש חברות המצביעות על שיפור במוראל כתוצאה מההזדמנות הניתנת לעובדים לתכנן את יום עבודתם.

למרות התוצאות הכלליות החיוביות, שעות עבודה גמישות עלולות ליצור עומס נוסף על ההנהלה. יש לאזן עומס זה ביתרונות המושגים, עבור העובדים והחברה כאחד, כדי שהמאמץ יהיה מוצדק.

 

 

< startspan -->

Copyright © 2007.Meir Liraz. All rights reserved .